Extreme Planet

Stránky o extrémních a zajímavých sportech.

Loga

FORUM

FORUM

Adio

Adio

Nike

Nike

Metal Mulisha

Metal Mulisha

ThumpStar

ThumpStar

DC shoes

DC shoes

Etnies

Etnies

Burton

Burton

OGIO

OGIO

Oakley

Oakley

Alpinestars

Alpinestars

TroyLeeDesigns

TroyLeeDesigns

FoX Racing

FoX Racing

Statistika

Snowscoot

Co je to snowscoot

Snowscoot (v Čechách se také můžete setkat s výrazem sněžná koloběžka) bývá nejčastěji přirovnáván k BMX se snowboardy místo kol. Tento benjamínek horských svahů v sobě skutečně spojuje zdánlivě neslučitelné - ať už jde o vzhled či o způsob jízdy. Představte si rám kola, ke kterému dozadu připevníte delší prkno, na kterém stojíte a dopředu k řidítkám pak ještě jedno kratší. Tak lze zjednodušeně popsat snowscoot. K zatáčení při jízdě používáte nejen řidítka, ale stejně jako na snowboardu také přenášíte váhu z jedné nohy na druhou.

Trocha historie

U zrodu snowscootu stála parta nadšených snowboardistů se slabostí pro staré dobré BMX. Celé to začalo jedné zimní noci roku 1990, na horské chatě ve Švýcarsku. Tehdy přišel Franck Petoud s nápadem spojit své dvě oblíbené činnosti a trochu se s přáteli pobavit. Ořezal starý snowboard, připevnil ho ke kostře koloběžky a první snowscoot byl na světě. Svůj objev si Franck nechal patentovat a začal spolupracovat s Maxem Commencalem, předsedou SUNN SA. První modely snowscootů byly představeny v roce 1991 na Mezinárodní lyžařské výstavě ve Francii. Z původně okrajové záležitosti se postupně stal skutečný sport s mnoha fanoušky a vlastními soutěžemi. Před pěti lety si Franck Petoud založil vlastní firmu, SNOWSCOOT SA a své modely dnes vyváží nejen po Evropě, ale také do Ameriky či Japonska.

Typy snowscootů

Snowscooty se vyrábí ve třech velikostech: tzv. Kid pro malé děti, A.D.O. pro starší děti a nakonec nejrůznější modely pro dospělé. Vybrat si můžete z mnoha typů, záleží jen na vašem vkusu. Firmy vyrábějící snowscooty dnes nabízí např. freeridescoot, racescoot nebo carvingscoot. Na své si tak přijdou všichni milovníci adrenalinu, kteří si mohou užívat rychlé jízdy ze srázů i fantastické skoky a jiné triky. Snowscoot si ale jistě zamilují i klidnější povahy - můžou jen tak pomalu klouzat dolů po svahu a vychutnávat si zasněžené hory. Na snowscootu se navíc naučíte jezdit velmi rychle a snadno.

Zdroj: yettisnowboard.cz

 
COPYRIGHT © 2007 USRider.