Extreme Planet

Stránky o extrémních a zajímavých sportech.

Loga

FORUM

FORUM

Adio

Adio

Nike

Nike

Metal Mulisha

Metal Mulisha

ThumpStar

ThumpStar

DC shoes

DC shoes

Etnies

Etnies

Burton

Burton

OGIO

OGIO

Oakley

Oakley

Alpinestars

Alpinestars

TroyLeeDesigns

TroyLeeDesigns

FoX Racing

FoX Racing

Statistika

Skateboarding

Sk8 disciplíny

V následujícím článku se dozvíte co se jezdí.


Street style

Jezdí se systémem jednotlivých jízd: každý jezdec má 50 vteřin a skatepark sám pro sebe a předvádí, co umí. Hodnotí se obtížnost jednotlivých triků, plynulost jízdy, využití plochy skateparku a samozřejmě styl. Na většině závodů se jako první jede kvalifikace, dále semifinále a dvoukolové finále. Jezdce hodnotí bodovým systémem porota, která má alespoň pět členů.

           Vertikální rampa

Závodí se na vertikální rampě podle stejného systému jako ve street stylu, to znamená 50vteřinová kola. Závodník opět musí projít kvalifikací, semifinálem a finálem.

           


 Pool/minirampa

Jezdí se buď v poolu/bazénu, nebo na minirampě. Do bazénu se spustí několik lidí najednou a porota sleduje nejen prováděné triky, ale i obratnost a přehled, s jakými se jezdci navzájem vyhýbají - tzv. systém jam (džem) džem, tlačenice, dopravní zácpa...). Záleží však na velikosti bazénu. Kde není pro jam dostatek prostoru, jezdí se systémem jednotlivých jízd. Tato disciplína byla na ústupu, dnes je však opět populární díky své přitažlivosti pro diváky.

           Best trick

Jede se většinou po skončení každé z těchto disciplín, to znamená, že všichni jezdci jedou najednou a snaží se na dané překážce provést co nejobtížnější trik. Vše opět hodnotí porota.

 

 

Poslední komentáře
09.06.2008 20:28:09: Jestli sis nevšimhl, tak tenhle web není určen výhradně sk8tům! smiley${1}
05.03.2008 19:04:33: mas tu velke hovno tech skejtech ale mas tu dobre smajlikysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley...
 
COPYRIGHT © 2007 USRider.