Extreme Planet

Stránky o extrémních a zajímavých sportech.

Loga

FORUM

FORUM

Adio

Adio

Nike

Nike

Metal Mulisha

Metal Mulisha

ThumpStar

ThumpStar

DC shoes

DC shoes

Etnies

Etnies

Burton

Burton

OGIO

OGIO

Oakley

Oakley

Alpinestars

Alpinestars

TroyLeeDesigns

TroyLeeDesigns

FoX Racing

FoX Racing

Statistika

PitBike

Co jsou to vlastně PITBIKE???
Malé motorky pro malé i velké, je to zmenšenina MX motorky většinou osazená 4taktním motorem o objemu 110 a 125 ccm. Pitbike používají závodníci po volný pohyb po depu. Je to tak zajímavá věc, že už vznikají i závody.

Odkud přišel???
Jak jinak, než z AMERIKY a hodně populární jsou též v Austrálii. PITBIKE také jako slovo vzniklo odvozením z termínu PITLINE , což je startovní rošt tudíž motorka pro startovní rošt, nebo ve volném překladu pro mechaniky.
Původ má tento stroj v motocyklu HONDA MONKEY.

Co se s tím dá dělat???
Téměř úplně vše jezdí se po zadním,předním kole, jezdí se motocross, supercross, supermoto, FMX a to i BACKFLIP a různé další parádičky.
Je to nový trend lákající hlavně různé mladé vyznavače adrenalinových sportů.

China vs. USA

USA vs. CHINA.JPG

Pro ty, kteří nerozeznají pitbiky Chiny a USA určitě pomůže tento obrázek.

Rozdíly:
China: China je kopie amerického pitbiku. Podstatný rozdíl je v ceně a tím pádem i v kvalitě. Kvalita Čínského pitbika je  opravdu jen na vožení po louce nebo cestě,  číňan není stavěný na tvrdé zacházení!!!.
Moje zkušenosti: Jednu dobu jsem vlastnil čínského pitbika a můžu vám říct, že to byla opravdu hrůza. Rám byl sice DELTABOX (páteřový), který je hliníkový, ale byla to obyčejná ocel nebo nějaká napodobenina. Přední tlumiče tlumily tak, že když jsem jel po takové menší roletě a brzdil jsem tak mě to málem vyhodilo přes řidítka :-D. Když jsme je rozdělali tak se táta lekl a řekl: "Vždyť jsou to 2 obyčejný trubky zasunutý do sebe". Zadní tlumič tlumil celkem pěkně. Motor je stavěn jen na vožení a nemá proto velké zrychlení.
Můj typ: Pokud chcete číňana zrychlit dejte dozadu menší rozetu a větší karburátor. Ničím jiným ho nezrychlíte. Řiká se, že pomůže laděný výfuk, ale přidá jen velice málo.


USA: Z USA pitbiky přišli, takže v USA je kvalita, ale tim padem vyžší cena. S pitbiky z USA se dá i závodit a skákat je to prostě kvalitní zmenšenina opravdové crossky.
Moje zkušenosti: Na americkém pitbiku jsem bohužel ještě nejel, takže nemůžu srovnat.


Typ na závěr: Pokud chcete pitbike, jen na svezení na chalupě nebo na ježdění po louce tak bych doporučil Čínu, ale pokud víte, že pita nebudete šetřit a chcete s ním jet i závody tak se vykašlete na levné "shity" z Číny a kupte Ameriku :-)

 
COPYRIGHT © 2007 USRider.