Extreme Planet

Stránky o extrémních a zajímavých sportech.

Loga

FORUM

FORUM

Adio

Adio

Nike

Nike

Metal Mulisha

Metal Mulisha

ThumpStar

ThumpStar

DC shoes

DC shoes

Etnies

Etnies

Burton

Burton

OGIO

OGIO

Oakley

Oakley

Alpinestars

Alpinestars

TroyLeeDesigns

TroyLeeDesigns

FoX Racing

FoX Racing

Statistika

Mountain Bike (MTB)

MTB Kategorie

V tomto článku najdete MTB kategorie.
Downhill


Popis:
Downhill je asi nejextrémější kategorie v MTB. Downhilová trasa vede z kopce a čekají na ní nejrůznější spíše přírodní překážky. V DH je důležitá rychlost a čistá jízda. Jede se na čas ,a proto se triky moc nedávají. Uvidíte spíše triky, které jsou jednoduší a u kterých se jezdec moc nezpomalí. Např. table.Kolo: Kolo na DH je většinou full nebo-li celoodpužené kolo. To zaručuje měkčí dopady z drapů a z větších výšek. Najdou se ale i tací, kteří jedou na pavňáku (jen odpužená vidlice).Freeride


Popis: Freeride nebo-li volná jízda patří k extrémnějším formám MTB. Jezdí se v parcích,lesech,apod kde jsou uměle vytvořené překážky. Ve freeridu jsou vidět hlavně triky, protože o to jde. 
Kolo:
Na freeride se používají pevňáci i fully.

4X


Popis: 4X je mladší bratr bikrosu. Je to prakticky totéž s tím rozdílem, že se jede na velkých kolech. Fourcrossové travě vedou z kopce a jsou delší,lehčí a rychlejší.

Kolo: Na 4X se používají v drtivé většině pevňáci s malým zdvihem vidlice.
Freestyle


Popis:
Freestyle MTB je asi "nejefektivnější" disciplína z MTB. Je to mladší bratr BMX. Jezdí se parky,dirty stejně jako u BMX.
Kolo:
Freestylová kola používají pevnou i odpuženou vidlici. Používají i singlespeed nebo-li jeden převod. Brzdy u freestyle kol se požívají většinou mechanické (lankové), protože ve freestylu není taková zátěž na brždění. K vidění je často jen zadní brzda jako je to u freestyle BMX.
XC

Popis: XC nebo-li cross-country je asi "nejbezpečnější" forma MTB. Při XC nejsjíždíte hory ve velké rychlosti jako u DH ale jezdí se větší dálky a mírnější terén. XC je pro ty co mají výdrž a ty ,kteří se nehrnou do větších extrémů.
Kolo: XC kolo je stavněno tak, aby vydrželo klidnou a ne moc náročnou jízdu. Proto se nedoporučuje dělat s nimi "psí kusy" jako třeba u FR.


Poslední komentáře
25.11.2009 13:27:33: www.funstorm-area.mypage.cz
 
COPYRIGHT © 2007 USRider.