Extreme Planet

Stránky o extrémních a zajímavých sportech.

Loga

FORUM

FORUM

Adio

Adio

Nike

Nike

Metal Mulisha

Metal Mulisha

ThumpStar

ThumpStar

DC shoes

DC shoes

Etnies

Etnies

Burton

Burton

OGIO

OGIO

Oakley

Oakley

Alpinestars

Alpinestars

TroyLeeDesigns

TroyLeeDesigns

FoX Racing

FoX Racing

Statistika

Heelys

Strčíte kolečkové brusle do kapsy? Nesmysl! Tak na to zapomeňte! Pokud si brusle radši nevezmete, než abyste přemýšleli, kam je dát po přezutí třeba ve škole nebo v autobuse, jsou heelys řešení přesně pro vás.

Zdánlivě bezvýchodný problém s neskladností kolečkových bruslí se podařilo rozlousknout Američanovi Rogeru Adamsovi, který před čtyřmi lety přišel na geniálně prostou myšlenku: Proč nevyrobit kolečka vyndavací? Tak se zrodil nový druh sportu -heelys, poslední žhavá novinka na poli pohybu po vlastní ose. Tyto po všech stránkách vychytané boty mají pod patou v podrážce zapuštěný válec s kvalitním mikroložiskem. Výsledek je nepřekonatelný.

Na první pohled se jedná o obyčejné (byť trochu nadprůměrné) sportovní boty pro neformální styl a volný čas. Hned druhý pohled kolemjdoucích však pravidelně bývá jen užaslé zírání. Na heelys se totiž doslova vznášíte poměrně velkou rychlostí po chodníku mezi pěšími.

JAK NA NICH JEZDIT

Chcete-li se ve městě pořádně rozjet, stačí pár svižných kroků, zvednout špičky a už se doslova vezete po patách. Není to samozřejmě úplně jednoduché, ale po několika pokusech už můžete jezdit a za pár dní vám tahle záležitost přejde do krve. Pokud chcete zastavit a popojít kousek pěšky, stačí jednoduše přibrzdit, spustit špičky a používat boty tak, jak bývá zvykem. Jestliže nemáte možnost se vozit delší dobu (např. ve škole), jedním rychlým pohybem kolečko vyjmete a nahradíte ho v podrážce záslepkou. A můžete v heelys chodit celý den jako v každých jiných botách. Kolečka uschováte v sáčku, který je součástí balení, a jakmile máte příležitost, můžete je zase prohodit a svištět.

 
COPYRIGHT © 2007 USRider.